Etusivu / Yhteystiedot

YHTEYSTIEDOT

Mäntänvuoren Terveys Oy on Pihlajalinnan ja Mänttä-Vilppulan kaupungin yhteisyritys. Kaupunki omistaa yhteisyrityksestä 34 % ja Pihlajalinna 66 %. Kaupungin ja Pihlajalinnan välinen sopimus on voimassa seuraavat kymmenen vuotta.

Mäntänvuoren Terveys Oy
Keskuskatu 2
35700 Vilppula
Vaihde 03 488 5100
etunimi.sukunimi@pihlajalinna.fi
Asiakasasioita ei hoideta sähköpostitse.

Toimitusjohtaja Juha-Matti Sihvonen, puh. 040 033 8840
Johdon sihteeri Annemari Stenlund, puh. 044 466 3384

Ensiapu ja kiireellinen hoito

• Avoinna 24 h/vrk

Mäntän terveysasema (Sarapiha)
Pakkaajankatu 18 C, 35800 Mänttä

Kaikki vastaanotot toimivat ajanvarauksella ja sairaanhoitaja arvioi hoidon tarpeen myös öisin klo 22–08.

Soita puh. 03 455 2720

Ensiapu on tarkoitettu välitöntä ja kiireellistä hoitoa vaativien sairauksien ja tapaturmien hoitoon.

Mäntänvuoren Terveys Oy -yhteystiedot

Hallinto
Keskuskatu 2
35700 Vilppula
Puh. 03 488 5100

Henkilökunnan sähköpostit
etunimi.sukunimi@pihlajalinna.fi
Asiakasasioita ei hoideta sähköpostitse

Hallinto

Toimitusjohtaja
Juha-Matti Sihvonen
juha-matti.sihvonen@pihlajalinna.fi
Puh. 040 033 8840

Johdon sihteeri
Annemari Stenlund
annemari.stenlund@pihlajalinna.fi
Puh. 044 466 3384

Palvelupäälliköt

Terveyspalvelut

Palvelupäällikkö
Pirkko Pääkkönen
pirkko.paakkonen@pihlajalinna.fi
Puh. 044 466 3317

Vastaava lääkäri
Heidi Niittymäki sij. Kimmo Turunen
Puh. 044 466 3370

 

Hyvinvointipalvelut

Palvelupäällikkö
Ritva Leijala
ritva.leijala@pihlajalinna.fi
Puh. 044 466 3363

Vastaava lääkäri
Kimmo Turunen
Puh. 044 466 3370

Vastaava lääkäri
Niina Saikanmäki

 

 

Sosiaalipalvelut

Palvelupäällikkö
Ritva Leijala
ritva.leijala@pihlajalinna.fi
Puh. 044 466 3363

Vastaava lääkäri
Kimmo Turunen
Puh. 044 466 3370

 

 

Ikäihmisten palvelut

Palvelupäällikkö
Anna-Liisa Uusitalo
anna-liisa.uusitalo@pihlajalinna.fi
Puh. 044 787 1327

Vastaava lääkäri
Kimmo Turunen
Puh. 044 466 3370

 

 

Potilas- ja sosiaaliasiamies

Potilasasiamies

Liisa Pajari
Puh. 050 599 4905
liisa.pajari@pihlajalinna.fi

Sosiaaliasiamies

Seppo Niskanen / Merikratos sosiaalipalvelut Oy
Puh. 010 830 5106 ma-pe 8.30-16
sosiaaliasiamies@merikratos.fi