Hallinnon yhteystiedot

Mäntänvuoren Terveys Oy

Keskuskatu 2
35700 Vilppula

Henkilökunnan sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@pihlajalinna.fi. Huomioithan, että asiakasasioita ei hoideta sähköpostitse.

Hallinto

Toimitusjohtaja Juha-Matti Sihvonen
juha-matti.sihvonen@pihlajalinna.fi
Puh. 040 033 8840

Johdon sihteeri Annemari Stenlund
annemari.stenlund@pihlajalinna.fi
Puh. 044 466 3384

Palvelupäälliköt

Terveyspalvelut

Palvelupäällikkö Johanna Nivala
johanna.nivala@pihlajalinna.fi
Puh. 044 466 3317

Vastaava lääkäri Heidi Niittymäki, sijainen Kimmo Turunen
Puh. 044 466 3370

Hyvinvointipalvelut

Palvelupäällikkö Ritva Leijala
ritva.leijala@pihlajalinna.fi
Puh. 044 466 3363

Vastaava lääkäri Kimmo Turunen
Puh. 044 466 3370
Vastaava lääkäri
Ann-Mari Härmä

Sosiaalipalvelut

Palvelupäällikkö Ritva Leijala
ritva.leijala@pihlajalinna.fi
Puh. 044 466 3363

Vastaava lääkäri Kimmo Turunen
Puh. 044 466 3370

Ikäihmisten palvelut

Palvelupäällikkö Anna-Liisa Uusitalo
anna-liisa.uusitalo@pihlajalinna.fi
Puh. 044 787 1327

Vastaava lääkäri Kimmo Turunen
Puh. 044 466 3370

Potilas- ja sosiaaliasiamies

Potilasasiamies Sanna Siltala puh. 040 194 1637, soittoaika tiistaisin ja perjantaisin klo 12.30 - 13.30 sanna.siltala@pihlajalinna.fi

Sosiaaliasiamies Maija-Kaisa Sointula / Merikratos sosiaalipalvelut Oy
Puh. 010 830 5104, ti-to 10-13
sosiaaliasiamies@merikratos.fi