Hallinnon yhteystiedot

Mäntänvuoren Terveys Oy

Keskuskatu 2
35700 Vilppula

Henkilökunnan sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@pihlajalinna.fi. Huomioithan, että asiakasasioita ei hoideta sähköpostitse.

Hallinto

Toimitusjohtaja Juha-Matti Sihvonen
juha-matti.sihvonen@pihlajalinna.fi
Puh. 040 033 8840

Johdon sihteeri Annemari Stenlund
annemari.stenlund@pihlajalinna.fi
Puh. 044 466 3384

Palvelupäälliköt

Terveyspalvelut

Palvelupäällikkö Johanna Nivala
johanna.nivala@pihlajalinna.fi
Puh. 044 466 3317

Vastaava lääkäri Kimmo Turunen, sij. Liisa Länsipuro
Puh. 040 848 2888

Hyvinvointipalvelut

Palvelupäällikön sij. Pirkko Pääkkönen
pirkko.paakkonen@pihlajalinna.fi
Puh. 044 466 3376

Vastaava lääkäri Kimmo Turunen, sij. Liisa Länsipuro
Puh. 040 848 2888

Sosiaalipalvelut

Palvelupäällikön sij. Pirkko Pääkkönen
pirkko.paakkonen@pihlajalinna.fi
Puh. 044 466 3376

Vastaava lääkäri Kimmo Turunen, sij. Liisa Länsipuro
Puh. 040 848 2888

Ikäihmisten palvelut

Palvelupäällikkö Anna-Liisa Uusitalo
anna-liisa.uusitalo@pihlajalinna.fi
Puh. 044 787 1327

Vastaava lääkäri Kimmo Turunen, sij. Liisa Länsipuro
Puh. 040 848 2888

Potilas- ja sosiaaliasiamies

Potilasasiamies Sanna Siltala puh. 040 194 1637, soittoaika tiistaisin ja perjantaisin klo 12.30 - 13.30 sanna.siltala@pihlajalinna.fi

Sosiaaliasiamies Maija-Kaisa Sointula / Merikratos sosiaalipalvelut Oy
Puh. 010 830 5104, ti-to 10-13
sosiaaliasiamies@merikratos.fi