Hallinnon yhteystiedot

Mäntänvuoren Terveys Oy

Keskuskatu 2
35700 Vilppula

Henkilökunnan sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@pihlajalinna.fi. Huomioithan, että asiakasasioita ei hoideta sähköpostitse.

Hallinto

Toimitusjohtaja Juha-Matti Sihvonen
juha-matti.sihvonen@pihlajalinna.fi
Puh. 040 033 8840

Johdon assistentti Emmi Repo
emmi.repo@pihlajalinna.fi
Puh. 044 466 3384

Vastaava lääkäri Sanna Mäki
Puh. 044 466 3370

Palvelupäälliköt

Terveyspalvelut

Palvelupäällikkö Johanna Nivala
johanna.nivala@pihlajalinna.fi
Puh. 044 466 3317

Asumispalvelut

Palvelupäällikkö Milla Nyberg
milla.nyberg@pihlajalinna.fi
Puh. 050 591 5720

Avopalvelut

Palvelupäällikkö Tea Kärnä
tea.karna@pihlajalinna.fi
Puh. 040 481 2109

Potilas- ja sosiaaliasiamies

Potilasasiamies Sanna Siltala puh. 040 194 1637, soittoaika tiistaisin ja perjantaisin klo 12.30 - 13.30 sanna.siltala@pihlajalinna.fi

Sosiaaliasiamies Maija-Kaisa Sointula / Merikratos sosiaalipalvelut Oy
Puh. 010 830 5104, ti-to 10-13
sosiaaliasiamies@merikratos.fi